seo kas tai Kas yra SEO ir kodėl jis svarbus?
Share:
1. SEO - pagrindiniai principai

Kas yra SEO ir kodėl jis svarbus?

Kas yra SEO?

SEO arba optimizavimas paieškos sistemoms (ang. Search Engine Optimization) – tai praktika, kuria siekiama gauti ko daugiau kokybiško, organinio srauto į jūsų svetainę iš paieškos sistemos.

Organinis srautas – tai bet koks srautas, už kurį nereikia mokėti.

Štai pavyzdys iš „Google”.

Kaip matote, aš į „Google” įvedžiau keturračių nuoma Kaune ir pagal šį raktažodį gavau svetainių sąrašą.

google search Kas yra SEO ir kodėl jis svarbus?

Pirmas gauto sąrašo elementas yra vadinamas „Google Ads” mokamas skelbimas. Tai kad čia yra skelbimas, mes galime pasakyti iš viršutiniame kairiame kampe esančio užrašo „Skelbimas”.

google reklama Kas yra SEO ir kodėl jis svarbus?

Žemiau yra organinis paieškos rezultatų sąrašas.

google organic Kas yra SEO ir kodėl jis svarbus?

Taigi, kada bus tinkamai atliktas svetainės SEO optimizavimas būsite rodomi Google organinės paieškos skiltyje.

Taigi kodėl SEO yra svarbus?

SEO labai svarbus dėl daugelio priežasčių. Jei grįžtume prie mano pavyzdžio su keturračiais motociklais, suprasime, kad jei jūsų verslas teikia keturračių nuomos paslaugą, bet jūsų svetainė nerodoma Google paieškoje, ieškant keturračių pramogas, jūs prarandate labai daug pardavimų.

Nors mokama reklama, socialiniai tinklai ir kitos interneto platformos generuoja svetainių lankomumą, tačiau didžiąją dalį srauto internete lemia paieškos sistemos.

Be to, organinės paieškos rezultatai apima daugiau skaitmeninės erdvės, atrodo patikimesni patyrusiems ieškotojams ir sulaukia daugiau paspaudimų nei mokama reklama.

Sprendžiant iš visu JAV atliktų paieškų tik 2,8 % žmonių spustelėjo mokamus skelbimus. Vien šis teiginys turėtų paaiškinti, kodėl ir koks svarbus yra SEO.

Taip pat skaitykite